Ladies (Development) Team – Fixtures & Results

Date

Time

Opponent

Venue

Score

Goalscorers

Competition

SEPTEMBER
 Sun 03 11:00  Wandsworth Borough  H 1-3  Skerry  GLWFL D3 South
Sun 10 14:00 South East Parakeets A 1-1  Harefield GLWFL D3 South
Sun 17 11:00 South East Parakeets H 9-1 Skerry(4), Harfield(2), Lloyd, Soul, OG GLWFL D3 South
Sun 24 14:00 Peckham Town A 3-5  Harfield(4), Donnithorne GLWFL D3 South
OCTOBER
Sun 01 14:00 Hampton & Richmond Borough Reserves A  0-4 Harfield, Jefford, Merry, Skerry GLWFL D3 South
Sun 08 11:00 Baldon Sports H  1-3  Harfield GLWFL D3 South
Sun 22 14:00 Wanderers A  0-12 Cunliff (2), Nichols(2), Sidwell(4), Skerry, Small Pickey, OG  GLWFL D3 South
Sun 29 11:00 Peckham Town H  2-2  Harfield, Sidwell, GLWFL D3 South
NOVEMBER
Sat 05 14:00 Sutton United Reserves A  0-10 Benhamam, Small(2), Nicholls, Skerry, O’Flanagan(3), Cunliffe, OG GLWFL D3 South
Sat 12 11:00 Sutton United Reserves H 4-1 Harefield(3), Cunliffe GLWFL D3 South
Sun 19 11:00 Westside H H-W Home win awarded Capital Cup (Junior)
Sun 26 11:00` Wandsworth Borough A  2-2 Harefield(, Skerry GLWFL D3 South
  DECEMBER
Sun 03 14:00 Baldon Sports A 0-4 Harefield(2), Lloyd, Lawes GLWFL D3 South
Sun 10 11:00 Hampton and Richmond Reserves H P-P Frozen Pitch GLWFL D3 South
Sun 17 11:00 Mole Valley A 2-1  Harfield Capital Cup (junior)
JANUARY
Sun 07 12:00 Hampton & Richmond Borough Res H P-P Home win GLWFL D3 South
Sun 14 12:00 Denham United A 4-1  Hill S. Sharples Memorial Trophy
Sun 21 14:00 Wanderers A A-W Wanderers uanble to field a team Cup
Sun 28 10:00 East London Ladies H  3-0 O’Byrne (2), Skerry Cup
    FEBRUARY
Sun 11 10:00 Wanderers H  8-0 Maz O’Byrne,  Lou Lloyd,  Imo O’flanagan,  Abbie Weaver,  Molly Small (2) Louise Skerry (2) GLWFL D3
Sun 18 10:00 Hackney Womens Reserves H  5-1 O’Flanagan (2), Harfield (3) Cup
Sun 25 14:00 Hampton & Richmond Borough Reserves A 0-4 O’Flanagan, Cunliffe (2), Kotoula GLWFL D3
MARCH
Sun 11 14:00 Sutton Utd Reserves A 3-1 Cunliffe, Skerry, Lloyd GLWFL D3
Sun 18 14:00 Peckham Town A P-P Frozen pitch GLWFL D3
APRIL
Sun 01 10:00 Wandsworth Borough H P-P GLWFL D3
Sun 08 14:00 Wanderers A  0-13 O’Byrne, Lloyd (3), Newcombe, Katoula, O’Flanagan, Skerry. James, Cockram, Benham GLWFL D3
Sun15 14:00 South East Parakeets H

1-1

(3-4) Pen

 Lloyd Cup
MAY
Sun 06 14:00 Peckham Town A  3-3 Hill, Munro, O’Byrne GLWFL D3
Sun 13 12:00 South East Parakeets H  2-3  Carnell (2) GLWFL D3
Sun 20 12:00 Wandsworth Borough H  0-4 GLWFL D3
Sun 27 12:00 Baldon Sports H  P-P GLWFL D3