Ladies Team – Fixtures & Results

 

Date

Time

Opponent

Venue

Score

Goalscorers

Competition

SEPTEMBER
 Sun 03 14:00  Worthing  A  1-2  West (2)  FA Cup
Sun 10 14:00 Kingstonian H  10-1   Funnell, Wheeler, West (4), Flanaghan (3), Pickett GLWFL D1
Sun 17 14:00 Eastbourne H  3-2 AET West, Vincer, Carnell SSE FA Cup
Sun 24 14:00 Clapham United H  3-0   Potter, West, Pickett GLWFL D1
OCTOBER
Sun 01 14:00 Brentford WFC A  3-2  West, Munro  GLWFL D1
Sun 08 14:00 Haringey Borough H  5-0 West (4) Munro  SSE FA Cup
Sun 15 14:00 QPR Development H  4-2  West (2), Bloor, Munro Capital Cup (Inter)
Sun 29 14:00 New London Lionesses H  2-0  Benson, Oliver  GLWFL D1
NOVEMBER
Sun 05 14:00 Bromley LFC H  5-0  Munro(2), Sidwell, Vincer, Bloor
Sun 12 14:00 AFC Wimbledon A  5-0 SSE FA Cup
Sun 19 14:00 Crystal Palace Reserves A  3-2 Munro, O’Byrne Capital Cup (Inter)
Sun 26 14:00 New London Lionesses A  2-1 Pickett
DECEMBER
Sun 03 14:00 Brentford WFC H  7-0 Bloor(2), Thomas, Siodwell,Munro O’Byrne, Oliver  GLWFL D1
Sun 10 13:30 Clapham Utd A  P-P Frozen Pitch J. Greenacre memorial  Cup
Sun 17 14:00 Ashford (Middx) Town A P-P
JANUARY
Sun 07 13:30 Clapham Utd A 1-4 Munro (z), Winchester, West GLWFL D1
Sun 14 13:30 Clapham Utd A  1-1

0-3 (pen)

Munro J. Greenacre memorial  Cup
Sun 21 13:30 Ashford (Middx) Town H  P-P Waterlogged Pitch GLWFL D1
Sun 28 13:30 Kingstonian A  2-7 Munro (3), West, Harfield, Bloor, Carnell GLWFL D1
FEBRUARY
Sun 04 14:00 Balham Panthers A 3-5 Munro (2), Vincer, Hill, Harfield J. Greenacre memorial  Cup
Sun 11 14:00 Ashford Town (Middx) H  2-2 West, Vincer GLWFL D1
Sun 18 14:00 Hampton & Richmond Borough H  1-0 Sidwell GLWFL D1
Sun 25 14:00 Luton Town Development H  7-2 West (4), Munro (2), Bloor GLWFL D1
MARCH
Sun 04 11:00 Luton Town Development A  P-P Frozen pitch GLWFL D1
Sun 11 14:00 Hampton & Richmond Borough A  5-0 West (2), Vincer, Sidwell GLWFL D1
Sun 25 11:00 Luton Town Development A  2-0 West, Harfield GLWFL D1
APRIL
Tue 03 19:45 Ashford Town (Middx) H 2-1 Munro, Vincer GLWFL D1
Sun 08 13:30 Actonians Reserves A  0-6 Munro, Bloor, Benson, OG J. Greenacre memorial  Cup
Sun 22 14:00 Islington Borough H

 1-1

(4-2pen)

 Bloor J. Greenacre memorial  Cup
Sun 29 14:00 Bromley A  1-3 West (2), Vincer GLWFL D1
MAY
Sun 20 15:30 Ashford Town (Middx) H  4-8 Vincer, Sidwell, Thomas, Bloor

J. Greenacre memorial  Cup

(FINAL)

 

Results 2016/17

Leave a Reply